Sprzątanie centrów handlowych, czyli szczegóły, które mają bardzo duże znaczenie

Data dodatnia 09.11.2023

Co sprawia, że konsument wybiera dane centrum handlowe? Z pewnością odległość od miejsca zamieszkania, liczba i rodzaj sklepów oraz możliwość dojazdu i zaparkowania. Klient raczej nie wybierze centrum handlowego ze względu na panującą w nim czystość. Ale na pewno nie będzie chciał wrócić do miejsca, w którym zastanie nieporządek.

Czystość jest kluczowym elementem, który jest czynnikiem decydującym o powrocie do danego miejsca. Głównym celem centrów handlowych jest zapewnienie komfortu i bezpieczeństwa klientom podczas robienia zakupów. Właściwe sprzątanie jest kluczem do utrzymania porządku i higieny w takich obiektach.

Korzyści z utrzymywania czystych centrów handlowych

Czyste centra handlowe są nie tylko przyjemne dla klientów, ale także zapewniają im bezpieczeństwo. W czystym środowisku osoba odwiedzająca sklepy może swobodnie poruszać się po przestrzeni, nie musząc obawiać się o swoje zdrowie. Czystość jest również ważna dla zdrowia osób, które w takim miejscu spędzają wiele godzin w pracy. Brak zapewnienia odpowiedniego poziomu higieny może spowodować, że bakterie i wirusy będą się szybko rozprzestrzeniać i zagrożą zdrowiu osób znajdujących się w centrum handlowym.

Czyste centra handlowe są chętniej odwiedzane przez klientów, którzy lubią robić zakupy w przyjemnej atmosferze. Im częściej klient będzie odwiedzał nasze centrum handlowe, tym większą sprzedaż będą mieli najemcy.

Statystyki dotyczące sprzątania centrów handlowych

Według badań przeprowadzonych przez National Floor Safety Institute, ponad 50% wypadków w centrach handlowych wynika z niedostatecznego sprzątania https://www.cleanlink.com/hs/article/Preventing-Slips-Trips-And-Falls–8249. Dodatkowe zagrożenie stanowią wirusy, które mogą przetrwać na powierzchniach drzwi, ścian czy uchwytów nawet do 48 godzin. Łącząc to z dużą liczbą osób, które codziennie odwiedzają centra handlowe, widzimy duże ryzyko zaistnienia niebezpiecznej sytuacji. Właściciel centrum handlowego może odpowiadać za ewentualne uchybienia oraz wypadki, które zdarzą się na jego terenie.

Najlepsze środki chemiczne i urządzenia

Utrzymanie czystości w centrach handlowych wymaga specjalistycznego wyposażenia, preparatów chemicznych oraz wiedzy i doświadczenia. W Panel Serwis rozpoczynaliśmy współpracę właśnie z centrami handlowymi, w których był problem z usuwaniem zabrudzeń i utrzymaniem czystości. Zawsze dobieramy preparaty i urządzenia do rodzaju podłoża, żeby zapewnić optymalne rozwiązania oraz maksymalny efekt, przy jednoczesnym zachowaniu niskich kosztów. Tworzymy nowe standardy, dzięki czemu przekraczamy oczekiwania naszych Klientów. Od wielu lat współpracujemy również z renomowanymi producentami chemii do sprzątania oraz urządzeń.

Jeśli szukasz profesjonalnej usługi sprzątania centrów handlowych, skontaktuj się z nami. W Panel Serwis przygotujemy ofertę, która z pewnością spełni oczekiwania i będzie najlepszym możliwym rozwiązaniem.

Szukasz pracy?

Dołącz do profesjonalnego zespołu, gdzie jakość świadczenia usług idzie w parze z dbałością o dobre warunki pracy.