| Agnieszka Ryżyńska

Tradycja od pokoleń

Tradycja od pokoleń 

Kiedyś usłyszałam, że „w biznesie nie ma miejsca na sentymenty”. Nie zgodzę się. Przywiązanie, sympatia, szacunek, akceptacja, empatia, szczerość, docenianie i inne wartości rodzinne stanowią fundament Panel Serwis – firmy, która na rynku działa od ponad 25 lat. Zaczynaliśmy w połowie lat 90, kiedy w polska gospodarka uczyła się, czym jest wolny rynek, a przedsiębiorców z ironią nazywano prywaciarzami. Dziś świadczymy usługi m.in. dla galerii handlowych, salonów samochodowych, centr logistycznych czy biurowców, a w zarządzie Panel Serwis zasiada drugie już pokolenie. Równo z nami swoje marzenia próbowali realizować inni – przedstawiciele przeróżnych branż. Wielu nie przetrwało próby czasu – my tak. Dlaczego?

 

Umocnieni przez tradycję

W Panel Serwis wciąż czujemy się mocno związani z naszymi korzeniami. Zaczynaliśmy jako jedna z pierwszych profesjonalnych firm sprzątających w Polsce. Nasz zespół tworzyło zaledwie kilku ludzi, którym brakowało profesjonalnych środków czyszczących i sprzętu, ale nie brakowało pasji, wiary w sukces i determinacji. Inni poddaliby się lub obniżyli założone standardy – my ruszyliśmy na zachód (głównie do Berlina i Amsterdamu), aby na targach branżowych znaleźć odpowiednich dostawców i stworzyć taką firmę, o jakiej marzyliśmy.

 

Wciąż doskonale pamiętamy trudne początki. Mówimy o nich. Tamten sukces zbudowania marki znanej najpierw w Wielkopolsce, później w całym kraju nieustannie inspiruje młodsze pokolenie. Przypomina, że nie ma sytuacji bez wyjścia, a każdy problem jest tylko kolejnym wyzwaniem.

 

Jesteśmy otwarci na nowoczesność

Henry Ford powiedział: „Firmy, które rosną dzięki rozwojowi i ulepszeniom, nie zginą”.  Wiele już sprawdziliśmy. Wiemy, co działa, a co nie. Moglibyśmy tkwić w dobrze działających schematach, ale jesteśmy świadomi, że prędzej czy później wyczerpałyby się. Młodsze pokolenie w Panel Serwis to z jednej strony nowa energia, zapał, niezaspokojony apetyt na więcej, z drugiej zaś to nowoczesność w ogóle. Nowe technologie, nowe produkty, nowe jakości w samej branży sprzątania i utrzymania obiektów oraz nowe trendy w zarządzaniu biznesem.

 

Czy wielopokoleniowość sprawdza się w biznesie?

 

Od ponad 25 lat działamy na polskim rynku. Wielu z nas zdążyło wychować dzieci, wyhodować zmarszczki i spełnić marzenia. Dołączają wciąż nowi – w różnym wieku, ale z ogromnym apetytem na życie. Tylko doświadczenie, wiedza i zrównoważenie starszych w połączeniu z pasją, ciekawością i otwartością młodszych mogą przynieść sukces.

 

Firmy zmieniają właścicieli, przechodzą restrukturyzacje. Wśród polskich, kiedyś rodzinnych firm, wiele poddało się zagranicznym korporacjom.

 

W Panel Serwis pamiętamy o swoich korzeniach i działamy transparentnie, od początku stawiając na ludzi i ochronę środowiska. Usługi sprzątające cenią staromodną, dżentelmeńską dyskrecję i uwielbiają nowoczesne rozwiązania. Zarówno nasi pracownicy, jak i klienci ufają nam, dzięki temu, że głośno mówimy o swoich wartościach i tradycjach.

 

Co ważne, w firmach wielopokoleniowych – takich jak Panel Serwis – jest miejsce dla pracowników w różnym wieku, na różnym etapie kariery zawodowej. Tutaj nie rezygnuje się ze starszych i nie zamyka na młodych. Rozmawiamy ze sobą i naszymi klientami językiem międzypokoleniowym, dzięki temu tak dobrze wychodzi nam budowanie relacji, co jest niezbędne, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Budując firmę od pokoleń i dla pokoleń czujemy ogromną odpowiedzialność i równie wielką satysfakcję.