| Agnieszka Ryżyńska

Panel Serwis na Targach Interclean – Amsterdam 2022

Kiedy ćwierć wieku temu rozpoczynała się działalność Panel Serwis, rynek profesjonalnych firm sprzątających w Polsce właściwie nie istniał. Już wtedy informacji o najlepszych maszynach sprzątających, środkach czyszczących oraz skutecznych i ekologicznych rozwiązaniach higienicznych szukaliśmy na Zachodzie, m.in.  w Amsterdamie. Stolica Holandii to serce branży profesjonalnych firm sprzątających, dlatego nie mogło nas zabraknąć na tegorocznych targach Interclean.

10-14 kwietnia 2022 Amsterdam

Targi Interclean odbywają się co dwa lata w Amsterdamie. Ich celem jest odświeżenie spojrzenia na branżę profesjonalnego sprzątania, pogłębienie specjalistycznej wiedzy z zakresu sprzątania i higieny oraz nawiązanie nowych i zacieśnienie istniejących kontaktów z partnerami biznesowymi z całego świata.

Ponieważ kadra Panel Serwis ceni sobie innowacje, w targach wzięliśmy udział bardzo chętnie i w stolicy tulipanów reprezentowali nas: Adam Ryżyński (Prezes Zarządu), Przemysław Korek (Wiceprezesa Zarządu), Michał Ryżyński (Członek Zarządu) oraz Tomasz Przeworski (Dyrektor Operacyjny).

 

Więcej niż wystawa

Podczas targów Intercelan Amsterdam eksperci z zakresu sprzątania i higieny dzielą się z uczestnikami swoją wiedzą i najlepszymi praktykami, prezentując najnowsze, innowacyjne rozwiązania, trendy i osiągnięcia. Targi Intercelan to wymiana wiedzy i budowanie sieci kontaktów między przedstawicielami branży z całego świata. 

 

Roboty sprzątające

Zdecydowanie roboty sprzątające były tym, co zrobiło na nas duże wrażenie. Widzimy ogromny potencjał w wykorzystaniu maszyn autonomicznych w sprzątaniu obiektów naszych Klientów. Będziemy starali się przekonać ich do tej nowości. Nowoczesne roboty sprzątające działają niezwykle precyzyjnie przy możliwie najniższym zużyciu energii, wody oraz środków czyszczących, co pozwala na sprzątanie ekologiczne i ekonomiczne, a jednocześnie efekty są naprawdę świetne.

 

Mycie wodą demineralizowaną

Bardzo zaciekawiło nas wykorzystanie wody demineralizowanej do mycia, m.in.  elewacji i dachów. Na targach zaprezentowano nowej generacji urządzenia do demineralizacji wody. Dzięki nim można uzyskać efekty nieporównywalnie lepsze niż dotychczas. Woda demineralizowana usuwa większość zanieczyszczeń – kurz, osady, a nawet smary. Co ważne, użycie wody demineralizowanej nie wymaga dodatkowego wycierania, polerowania itp. zabiegów, ponieważ woda wyparuje i nie pozostawi żadnych smug. 

Samo wykorzystanie wody demineralizowanej pozwala zrezygnować ze środków chemicznych i jest bezpieczne zarówno dla ludzi, jak i zwierząt, więc doskonale wpisuje się w filozofię Panel Serwis, zgodnie z którą staramy się wybierać możliwie jak najbardziej ekologiczne rozwiązania.

Czy targi nam się podobały? Zdecydowanie tak! Od lat staramy się łączyć tradycję z nowoczesnością, więc nie mogło nas zabraknąć w Amsterdamie. Hale wystawowe były ogromne, uczestnicy targów chętnie wymieniali się wiedzą, pasją i pozytywną energią. Mimo że część z nas wróciła z odciskami na stopach… (Hale wystawowe były naprawdę ogromne!), to głowy pełne nowych pomysłów na jeszcze lepszą obsługę naszych obiektów zdecydowały, że nie była to nasza ostatnia wizyta na targach Interclean.