| Agnieszka Ryżyńska

Ekologia w firmie sprzątającej

Ekologia w firmie sprzątającej

Myślisz: „ekologiczne sprzątanie”, czujesz zapach octu w łazience? Poniekąd masz rację... ale tylko poniekąd. Rośnie świadomość ekologiczna naszego społeczeństwa, a rezygnacja ze środków czyszczących zawierających m.in. fosforany, parabeny, produkty ropopochodne, chlor, formaldehyd i barwniki syntetyczne staje się coraz powszechniejsza. O tym, że możemy być eko w domu, już wiemy, a poza nim? Oczywiście, że tak! Milowym krokiem w kierunku ochrony środowiska będzie wybranie firmy sprzątającej, która stosuje ekologiczne rozwiązania.


     Ekologiczne środki czystości

Jednym z filarów działalności Panel Serwis 

jest poszanowanie środowiska naturalnego.


Wysokiej jakości chemia ekologiczna, której używamy, nie ma złego wpływu na nasz ekosystem, a jest bardzo skuteczna. Tak naprawdę skuteczniejsza niż ta bogata w szkodliwe substancje. 


W firmie sprzątającej zużywamy ilości środków czystości nieporównywalnie większe niż w  gospodarstwie domowym. Dlatego tak ważne jest to, jakich substancji używamy. Mają czyścić, dezynfekować i nie przyczyniać się do degradacji ekosystemu. Wybierane przez nas produkty rozkładają się pod wpływem tlenu, światła lub wody, nie obciążając matki natury.

 

    Odpowiedzialne używanie zasobów

Sprzątnie przyjazne środowisku to nie tylko ekologiczne środki czystości, lecz także rozsądne podejście do zużycia wody i energii elektrycznej. Korzystamy z tych zasobów mądrze – tyle, ile potrzeba. Oszczędzamy wodę, wybieramy wysokiej jakości energooszczędny sprzęt, niwelujemy produkowane podczas sprzątania odpady.


    Dlaczego stawiamy na ekologię?

         Bo kochamy przyrodę

Kochamy spacery brzegiem morza, wędrówki po lesie, śpiew ptaków i szum górskich potoków. Wybieramy więc sprzęt z ekologicznych tworzyw oraz biodegradowalne środki czystości.

         Bo szanujemy naszych pracowników

Chcemy, żeby czuli się bezpieczni. Mają znacznie dłuższy kontakt ze środkami czystości niż przedstawiciele innych zawodów. Chcemy, aby cieszyli się dobrym zdrowiem, więc pracują z dobrym produktem.

         Bo wiemy, co jest ważne dla naszych klientów 

Nasi klienci oczekują czystej i zdezynfekowanej przestrzeni, świeżego zapachu i świadomości, że dokonują przyjaznych środowisku wyborów, nie tylko zabierając bawełnianą torbę na zakupy, lecz także podpisując umowę na sprzątnie biur czy galerii handlowej.


Zadbaj o środowisko, zadbaj o zdrowie swoje, swoich pracowników i klientów – firmę sprzątającą wybierz odpowiedzialnie.